Solidworks Eğitimleri

Awesome Image

Solidworks Eğitimleri

Solidworks bilgisayar destekli tasarım oluşturmak için kullanılan iki ve üç boyutlu modelleme ile çizim yapmayı sağlayan vektörel tabanlı bir programdır. Solidworks programı Windows işletim sistemiyle çalışmaktadır ve arayüz kolaylığı sayesinde sıkça tercih edilmektedir. 3 boyutlu katı modelleme yazılımları arasında en yaygın olarak kullanılan program Solidworks olarak bilinmektedir. Solidworks’un bu kadar yaygın olarak kullanılmasının sebebi AutoCAD dosyalarıyla en uygun kullanılan program olmasıdır. Solidworks programının kullanım alanı oldukça geniştir. Genel olarak mühendisler, teknisyenler, imalatçılar, teknik ressamlar ve endüstriyel tasarımcılar tarafından tercih edilen bir programdır. Bunların haricinde makine, mobilya, plastik, otomasyon ve mekatronik alanlarında da sıkça kullanılmaktadır. Solidworks eğitimi tüm bu meslek gruplarında ve çalışma alanlarında iş bulma fırsatı yakalamak veya kendini geliştirmek isteyenler için uygun bir mesleki gelişim programdır.

Solidworks Eğitiminin Amacı

Solidworks programı öğrenerek işletmelerin tasarım departmanlarında, araştırma geliştirme ve ürün geliştirici pozisyonlarında, imalat süreçlerinde ve ilgili birimlerde çalışmayı kolaylaştırmaktadır. Solidworks eğitimi modellemeleri 2D ve 3D olmak üzere tasarlamayı ve bu alanda fark yaratmak için gerekli bilgiye sahip olmayı sağlamaktadır. Programın sahip olduğu kullanıcı dostu arayüz sayesinde kolayca her türlü tasarımın gerçekleştirilebilmesi mümkündür. Solidworks eğitimini tamamlayan katılımcıların uzmanlık alanlarına göre oluşturdukları tasarımlarla kendilerini geliştirebilmeleri beklenmektedir. Solidworks eğitimi süresi … saattir. Solidworks eğitimi minimum hatayla tasarım yapabilme kabiliyetini geliştirmektedir.

Solidworks Eğitiminin Sağladığı Kazanımlar

Solidworks eğitimini tamamlayan katılımcılara Emin Kariyer Kurs Bitirme Başarı Belgesi verilmektedir. Başarı belgesinin yanı sıra yapılacak sınavlarda başarı gösteren katılımcılara Solidworks tarafından verilen CSWA sertifikası takdim edilmektedir. Solidworks eğitimi mesleki açıdan kendini geliştirmeyi hedefleyen ve iş imkanlarını arttırmak isteyenler için uygun bir kurs programıdır. Solidworks eğitimi sonunda kazanılacak nitelikler; teknik resim okuma bilgisi, CNC kodları yazabilme, CNC tezgahı kullanabilme yetisi, CNC programcılığı ve modelleme oluşturabilmektir. Solidworks eğitimini tamamlayan katılımcıların işlerinde yükselmesi, terfi alması ve özgeçmişini güçlendirerek iş başvurularında öne çıkması ön görülmektedir. Katılımcıların uzmanlık alanına göre rakiplerinin önüne geçmesi ve kariyerinde ilerleyerek geleceğine yön vermesi Solidworks kursunun sağladığı kazanımlar olarak görülebilmektedir. Solidworks kursunun içeriği ve detayları hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için bizimle iletişime geçebilir veya İzmir Karşıyaka'daki kursumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Solidworks eğitimi, özellikle tasarım yapılan her alanda çalışan mühendisler, teknisyen, teknik ressam, imalatçı ve endüstriyel tasarımcılar tarafından alınmalıdır. Özellikle üretime yönelik olan bu işlerde 3D modelleme büyük önem taşır. Gemi-inşa ve otomotiv sektörlerinde de çok kullanılan bir programdır. İş ilanlarında, üretim yapılan işyerlerinde çalışan pazarlamacılardan da bu programı bilmelerinin beklendiği görülmektedir.
Solidworks, 2D ve 3D tasarım yapmak için kullanılan ve kullanıcı dostu arayüzüyle ön plana çıkan bir tasarım programıdır. Program ile ayakkabıdan çantaya, büyük motorlardan motorlu tesislere; motosiklet ve arabalara kadar her şey modellenebilir. Bu eğitimi alanlar, uzmanlık alanlarına göre değişik tasarımlar yapabilecek hale gelirler.
Makina mühendisleri, endüstriyel tasarım mühendisleri ve endüstriyel tasarımcılar başta olmak üzere, tasarıma yönelik her alanda bu yazılım bilgisine ihtiyaç vardır. Grafikerler, teknik ressamlar, kalıp tasarımcılar, imalat uzmanları, ar-ge mühendisleri, makine tasarım uzmanları, cnc operatörleri, proje mühendisleri, üretim yapılan firmalarda çalışan satış ve pazarlamacılar Solidworks bilgisi ile mesleklerini icra edebilirler.
Bu eğitimde başarılı olanlara Emin Kariyer Kurs Bitirme Başarı Belgesi verilir. Ayrıca yapılacak sınavlarda başarılı olanlar Solidworks tarafından verilen CSWA, CSWP, CSWPA sertifikasyon sınavlarında başarılı oldukları taktirde CSWA sertifikikasına sahip olabilirler.
1.ADIM: Solidworks’e Giriş Arayüz Tanıtımı Sayfa Açma, Kapama Kaydetme Çizim Komutları Unsur ve Çizim Tanıtımı Uygulamalar 2.ADIM: Akıllı Ölçülendirme Extrüzyon ile Katı Oluşturmak Extrüzyon ile Kesme Uygulamalar 3.ADIM: Döndürerek Katı Oluşturma Döndürerek Kesme Doğrusal Çoğaltma Dairesel Çoğaltma Uygulamalar 4.ADIM: Süpürerek Katı Oluşturma Süpürerek Kesme Kabuk Uygulamalar 5.ADIM: Loft ile Katı/Kesme Sınır ile Katı Draft Feder Aynalama Referans Geometri Uygulamalar 6.ADIM: Hole Wizard Kozmetik Diş Açma Sar Kubbe Uygulamalar 7.ADIM: Yüzey Komutları Uygulamalar 8.ADIM: Render Photoview 360 Kaplama Edrawings 3d Adobe Kaydetme Uygulamalar 9.ADIM: Konfigürasyon Tasarım Tablosu Borulama-Kablolama Uygulamalar 10.ADIM: Analiz Simülasyon Uygulamalar

İletişime Geçin