Rhinoceros Eğitimi

Awesome Image

Rhinoceros Eğitimi

Rhinoceros programı yaygın olarak geçerliliği olan geniş bir kullanım alanına sahip NURBS yüzey modelleme aracıdır. Rhinoceros programını kullanarak yüzeylerin inşasını kaliteli bir şekilde bilgisayar ortamında oluşturmak mümkündür. İnşa edilen yüzeyler gerçekçi sunum olarak fotoğraf, çizim veya animasyon olarak hazırlanabilmektedir. Rhinoceros programı kullanılarak oluşturulan yüzeyler analiz edilebilmekte veya dönüştürülebilmektedir. Rhinoceros eğitimi ile modelleme alanında uzmanlaşarak çeşitli ihtiyaçların bilgisayar ortamında hızlı ve kolay şekilde çözümlenmesi sağlanabilmektedir.

Rhinoceros Eğitiminin Amacı

Rhinoceros eğitimi sayesinde katılımcılar programa ilişkin araçların kullanımını öğrenebilmekte farklı yüzeylerin modellenmesi için program üzerinden çalışmalar yapabilmektedir. Rhinoceros eğitimi katılımcılara yüzeyleri üçgenlemek yerine gerçek doğru – eğri denklemleri oluşturarak modellemeyi öğretmektedir. Rhinoceros programı kullanımı yüzeylerin çok daha pürüzsüz ve gerçekçi görünmesini kolaylaştırmaktadır. Gerçek dünyada var olan yüzey ve cisimlerin olduğu gibi modellenebilmesi için Rhinoceros programına ihtiyaç duyulmaktadır. Rhinoceros eğitimi alan katılımcılara eğitim sonunda piyasa standartlarına uygun şekilde CAD/CAM modellemesi yapabilme yetisi kazandırılmaktadır. Detaylı CAD/CAM çizimlerini yapabilme imkanı sunan Rhinoceros programı birçok meslek alanında kullanılmaktadır. Mimarlık, mühendislik, endüstriyel tasarım gibi alanlarda sıkça tercih edilen Rhinoceros programı çalışma alanı olarak geniş bir yelpazeye sahiptir. Rhinoceros eğitimi amacı katılımcılara CAD/CAM modelleme yapabilmeye ilişkin beceriler kazandırmak ve teknik çizimleri bilgisayar ortamında kolayca gerçekleştirmek için yeterli donanımı sağlamaktır. Eğitimini tamamlayan katılımcılar modelleme becerilerini geliştirerek bu alanda uzmanlaşma yolunda ilerlemektedir.

Rhinoceros Eğitimiyle Sağlanan Kazanımlar

Günümüzde mimarlar, mühendisler ve tasarımcılar tarafından tercih edilmekte olan Rhinoceros programı bu meslek alanlarında çalışmak veya kendini geliştirmek isteyenler için gereklilik haline gelmiştir. Rhinoceros eğitimi sayesinde ilgili meslek alanlarında çalışabilecek düzeyde modelleme bilgisine sahip olunmaktadır. Öğrenmesi kolay ve kullanımı zevkli Rhinoceros programı tüm detaylarıyla Rhinoceros eğitiminde gösterilmektedir. Rhinoceros eğitimini tamamlayan katılımcılara başarı belgesi verilmekte ve yabancı dilde yapılan sınavlarda başarı gösterenlere Rhino Level 1 belgesi alma şansı sunulmaktadır. Rhinoceros eğitimi iş imkanlarının genişlemesi için bir fırsat, kariyer hedeflerine ulaşmak isteyenlere bir basamaktır. Rhinoceros eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için tarafımıza ulaşabilir veya İzmir Karşıyaka'da bizi ziyaret edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Rhino programı esnekliği sayesinde Mimarlar ve Endüstriyel Tasarımcıları, çeşitli Plug-in desteği sayesinde mühendislerin desteğini kazanmayı başarmıştır. Kullanım kolaylığı sayesinde de hobiciler çok fazla ilgi göstermektedir. 3D alanında çalışmalar yapan öğrenciler ise yaratılık anlamında desteklediği için öğrenci programlarında en yaygın olarak kullanılan programların başında gelir.
Öğrenme garantili eğtimimizi alan kullanıcılar, bu eğitim sayesinde piyasa standarlarında CAD/CAM modellemesi yapabilecektir.
Bu eğitimi alanlar detaylı CAD/CAM cizimlerine hakim olacağı için Mimarlık – Mühendislik ve Endüstriyel tasarım alanlarında ve bunların kesişim ve bileşimde olduğu alanların hepsinde kendilerine çalışma imkanı bulabilir.
Bu eğitimi tamamlayanlar; Emin Kariyer Kurs Bitirme Başarı Belgesi alırlar. Ayrıca yabancı dilde yapılan sınavlarda başarılı olanlar, Rhino Level 1 belgesini alabilir. Kurs tamamen Rhino’nun geliştiricisi olan McNeel tarafında hazırlanan Level 1 müfredatı üzerinden işlenmektedir.
1.ADIM: Programın arayüzünün tanıtılması ve 3D Modelleme hakkında her programda kullanabileceğiniz Teorik derslerin tamamlanması 2.ADIM: Modelleme yardımcılarını kullanarak modelleme işlemlerinin hızlandırılması 3.ADIM: Hassas ve Ölçülü modellemeye geçiş ve bu çizimlerin hem 2 Boyutta hem de 3 Boyutta nasıl üretilebileceği 4.ADIM: Oluşturulan Geometrilerin, dönüştürme yardımcılarıyla daha karmaşık modellere evrilmesi. 5.ADIM: Üretime yönelik olan Katı modelleme prensiplerinin gösterimi 6.ADIM: Kompleks yüzeylerin yaratılması 7.ADIM: Üretilen 2 ve 3 Boyutlu modellerin detaylandırılması ve ölçülendirilmesi. 8.ADIM: Render teknikleri ile Görselleştirilmesi 9.ADIM: Bütün dokümantasyonun çıktıya hazır hale getirilmesi.

İletişime Geçin