AutoCad Eğitimleri

Awesome Image

AutoCad Eğitimleri

AutoDesk firması tarafından geliştirilen ve en çok kullanılan teknik çizim programı olan AutoCAD ile 2 ya da 3 boyutlu çizimler kolayca gerçekleştirilebilmektedir. AutoCAD programı özellikle mimarlık ve mühendislik alanlarında kullanılsa da diğer teknik çizime ihtiyaç duyulan alanlarda da sıkça tercih edilmektedir. Teknik çizimlerin bilgisayar ortamında hatasız şekilde çizilmesi için kullanılmakta olan AutoCAD programının bilinmesi birçok sektörde işe yaramaktadır. Kağıt üzerindeki teknik çizimin nasıl bilgisayar ortamında oluşturulması gerektiğine dair kurallar AutoCAD eğitimi ile öğrenilebilmektedir.

AutoCAD Eğitiminin Amacı

AutoCAD eğitiminin amacı 2 veya 3 boyutlu teknik çizimlerin bilgisayar ortamında kolayca yapılabilmesidir. AutoCAD eğitimi alan katılımcılar 2 veya 3 boyutlu çizimlerin bilgisayar ortamında program üzerinden yapılması konusunda yetkinlik kazanmaktadır. AutoCAD eğitimi sayesinde yalnızca çizim yapmak değil; yapı tasarımları ortaya çıkarmak, montajlama ve parça boyutu ölçümleri yapmak, borulama ve tesisat oluşturmak, demiryolu ve parselasyon çizimleri ortaya çıkarmak da mümkündür. AutoCAD eğitimi sayesinde katılımcılar eğitim sonunda profesyonel teknik çizim bilgisine sahip olabilmektedir. Bilgisayar ortamındaki çizim becerilerinin en üst seviyeye çıkarılması hedeflenen AutoCAD eğitiminde katılımcılara teknik çizimle ilgili yetkinlik kazandırılmaktadır. AutoCAD eğitimi içeriği adım adım ilerlemektedir ve katılımcılara teknik bilgi öğrenimi sağlayan bir eğitim programıdır. AutoCAD programına mobil ve web uygulamaları üzerinden erişebilme imkanı her yerden ve istenilen zamanda çalışma gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. AutoCAD programının esnekliği sayesinde kişiye özel hale getirilebilir bir programdır bu yüzden AutoCAD eğitimi ile katılımcıların çalışma şartları daha verimli hale gelmektedir.

AutoCAD Eğitiminin Sunduğu Kazanımlar

AutoCAD eğitiminin iş sektöründeki yeri çizim ve tasarım alanında en çok tercih edilen program olmasıyla beraber AutoCAD program bilgisinin işe alım sürecinde çalışanlarda aranmasıdır. AutoCAD eğitimi sonrası teknik çizimin yer aldığı birçok alanda çalışma imkanı bulan katılımcılar kariyer hedeflerinde daha emin adımlarla ilerleyebilmektedir. AutoCAD eğitimi sayesinde program kolayca kullanılabilir düzeyde öğrenilmekte her türlü uygulamada açılarak tasarımlar gerçekleştirilmektedir. AutoCAD eğitimini tamamlayan katılımcılara MEB onaylı AutoCAD sertifikası verilmektedir. AutoCAD eğitiminin içeriği ve AutoCAD sertifikasına sahip olmanın avantajları hakkında detaylı bilgi almak için tarafımıza ulaşabilir veya İzmir Karşıyaka'da bizi ziyaret edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Eğitimi mesleğinde ilerlemek isteyen elektrik, inşaat, mekanik ve makine mühendisleri ile tekniker ve teknisyenler, mimarlar, harita mühendisleri, iç mimarlar ve çevre mühendislerinin yanısıra tasarımcılar ve endüstriyel tasarım mühendisleri de teknik çizim yapabilmek için almalıdırlar.
AutoCAD kursunun amacı 2 veya 3 boyutlu teknik çizimlerin bilgisayar ortamında kolayca yapılabilmesidir. AutoCAD eğitimi alan katılımcılar 2 veya 3 boyutlu çizimlerin bilgisayar ortamında program üzerinden yapılması konusunda yetkinlik kazanmaktadır. AutoCAD eğitimi sayesinde yalnızca çizim yapmak değil; yapı tasarımları ortaya çıkarmak, montajlama ve parça boyutu ölçümleri yapmak, borulama ve tesisat oluşturmak, demiryolu ve parselasyon çizimleri ortaya çıkarmak da mümkündür. AutoCAD eğitimi sayesinde katılımcılar eğitim sonunda profesyonel teknik çizim bilgisine sahip olabilmektedir. Bilgisayar ortamındaki çizim becerilerinin en üst seviyeye çıkarılması hedeflenen AutoCAD eğitiminde katılımcılara teknik çizimle ilgili yetkinlik kazandırılmaktadır. AutoCAD eğitimi içeriği adım adım ilerlemektedir ve katılımcılara teknik bilgi öğrenimi sağlayan bir eğitim programıdır. AutoCAD programına mobil ve web uygulamaları üzerinden erişebilme imkanı her yerden ve istenilen zamanda çalışma gerçekleştirilmesini sağlama
Bu eğitimi alanlar detaylı mimari modeller ve uygulama çizimleri üretebilecekleri için, mimari ofislerde ve şantiyelerde çalışma imkanı bulabilirler.
Bu eğitimi tamamlayanlar MEB onaylı Autocad Sertifikası ve Emin Kariyer Kurs Bitirme Başarı Belgesi alırlar. Ayrıca sınavlarda başarılı olanlar Autodesk tarafından verilen Autodesk AutoCad sertifikasını alabilirler.
1.ADIM: Autocad’e giriş Arayüz Tanıtımı Sayfa açma, kapama Kaydetme, farklı kaydetme Kes, kopyala, yapıştır Limits Line Komutu Constraction Komutu Polyline Komutu Uygulamalar 2.ADIM: Polygone Komutu Rectangle Komutu Circle Komutu Copy-move Chamfer Fillet Erase Uygulamalar 3.ADIM: Ara komutları Revision Clouds Komutu Elips-Elips Arc Komutu Trim-Extend Komutu Spline List Osnap ve Ortho Uygulamalar 4.ADIM: Mirror-offset Array Komutu Rotate Explode Divide Uygulamalar 5.ADIM: Scale Strech Strech Break Break at Point Join Uygulamalar 6.ADIM: Insert Block Make Block Point, Point Style Hatch Region Table Text Uygulamalar 7.ADIM: Layer A.Ç. Properties A.Ç. Matchprorp Template Oluşturma Uygulamalar 8.ADIM: Dimension A.Ç. Uygulamalar 9.ADIM: Kişileştirme Plot Çıktı Ayarları Uygulamalar 10.ADIM: Pedit Boundary Region View A.Ç. Uygulamalar 11.ADIM: Visual Styles A.Ç. Modelling A.Ç. Uygulamalar 12.ADIM: Solid Editing A.Ç. 13.ADIM: Katı Model Uygulamaları 14.ADIM: Ev Modelleme Uygulamaları 15. ADIM: Render Alma Uygulamalar 16.ADIM: Işıklandırma Uygulamalar 17.ADIM: Kaplama ve Kamera Uygulamalar

İletişime Geçin