ArchiCAD Eğitimleri

Awesome Image

ArchiCAD Eğitimleri

ArchiCAD eğitimi tasarım ve projelendirmelerin bilgisayar ortamında yapılabilmesi için gerekli teknik bilginin katılımcılara aktarılmasıyla belirli düzeyde mesleki beceri edindirmeyi amaçlamaktadır. Özellikle mimarlık alanında sıkça kullanılan ArchiCAD teknolojisi gerçek hayatta planlanan çizimlerin ve tasarımların bilgisayar destekli olarak sanal ortamda görselleştirilmesini sağlamaktadır. Mimari modelleme konusunda yetkinliğini arttırmak isteyen katılımcıların eğitim sonucunda hedefledikleri seviyeye ulaşmaları mümkündür. Mimarlık haricinde mühendislik, tasarım ve endüstri alanlarında da sıkça kullanılan ArchiCAD projelerin tasarımlarını yapmayı ve doküman etmeyi kolaylaştırmaktadır.  Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) yazılımı olan ArchiCAD, proje verilerinin 3 boyutlu olacak şekilde dijital olarak bilgisayar üzerinde oluşturulduğu ve yönetildiği süreçtir. Birçok sektörün kullanımına uygun olarak tasarlanmış ArchiCAD, dijital çalışma yöntemi olarak kullanılmaktadır.

ArchiCAD Eğitiminin Amaçları

ArchiCAD eğitimi amacı katılımcılara öncelikli olarak mesleki beceri kazandırmak ve belirli alanda yeterlilik seviyesine gelebilmeyi kolaylaştırmaktır. ArchiCAD eğitimi faydaları katılımcıya kısa sürede daha fazla üretim gerçekleştirme imkanı sunmasıdır. Az zamanda daha fazla üretim gerçekleştirmek tasarıma odaklanmayı kolaylaştırmaktadır. ArchiCAD ile tasarlanan projelerin çıktıları tam ve hatasız olmaktadır. Kolay kullanımı sayesinde ArchiCAD ile akıllı çözümler üretmek fazla vakit almamaktadır. ArchiCAD eğitimi alan katılımcıların piyasa standartları dahilinde özellikle mimari alanda uygulamalar ve projeler çizebilmesi amaçlanmaktadır. Detaylı mimari modeller ve projeler için ArchiCAD üretme kolaylığı sağlamaktadır. Piyasada ArchiCAD programının kullanımı açısından büyük bir paya sahiptir.

ArchiCAD Eğitimi Kazanımları

ArchiCAD eğitim programında adım adım gidilerek mesleki becerinin kazandırılmasına yönelik detaylı bilgi aktarımı sağlanmaktadır. Arayüz ve tanıtımın yapılmasının ardından modelleme işleminin nasıl yapılacağına dair tüm ayrıntılar eğitim boyunca işlenmektedir. ArchiCAD kursu sonrası mimari projeler için sıkça tercih edilen programın kullanımı hakkında katılımcılar yeterli bilgiye sahip olmaktadır. ArchiCAD eğitiminin çalışma imkanı açısından katılımcıların mimarlık ofisleri ve şantiyelerde iş bulma şansı artmaktadır. Ayrıca bu alanda kariyer hedefleyenlere yükselme fırsatı doğuran bir seçenektir. Projelerinde fark yaratmak isteyenlerin ArchiCAD kursu alarak tasarımlarını bilgisayar ortamında canlandırması mümkün olmaktadır. ArchiCAD eğitimi tasarımların zihinde canlandığı gibi kolayca ortaya koyulmasına olanak sağlamaktadır. ArchiCAD eğitimi kazanımları hakkında detaylı bilgiye ulaşmak ve eğitim programıyla ilgili bilgi edinmek için bize ulaşabilir veya İzmir Karşıyaka'da bizi ziyaret edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

ArchiCAD programı kesit ve plan üretme kolaylığı sayesinde mimarlık öğrencilerinin en fazla tercih ettiği programlardan biridir. Piyasada ise Kuzey Avrupa’da en çok kullanılan BIM programı olmasının dışında, ülkemizde de büyük bir paya sahiptir.
Öğrenme garantili eğtimimizi alan kullanıcılar, bu eğitim sayesinde piyasa standarlarında mimari modeller ve uygulama projeleri cizebilecektir.
Bu eğitimi alanlar detaylı mimari modeller ve uygulama çizimleri üretebilecekleri için, mimari ofislerde ve şantiyelerde çalışma imkanı bulabilirler.
1.ADIM: Arayüzün ve Programın Tanıtılması 2.ADIM: Modelleme yardımcılarını kullanarak modelleme işlemlerinin hızlandırılması 3.ADIM: Hassas ve Ölçülü modellemeye geçiş ve bu çizimlerin hem 2 Boyutta hem de 3 Boyutta nasıl üretilebileceği 4.ADIM: Mimari Elemaların detaylı şekilde kullanılması 5.ADIM: Profiller sayesinde kompleks Kiriş/Kolon/Duvarların türetilmesi 6.ADIM: Planların ve Kesitlerin detaylandırılıp ölçülendirilmesi 7.ADIM: ArchiCAD’in kendi render motoru ile detaylı görsellerin üretilmesi 8.ADIM: Metrajların ve geri kalan proje dokümantasyonlarının üretilmesi 9.ADIM: Bütün dokümantasyonun çıktıya hazır hale getirilmesi.

İletişime Geçin