3D Max Eğitimleri

Awesome Image

3D Max Eğitimleri

Autodesk firması tarafından, ilk kez 1988 yılında MS DOS üzerinde test edilip, 1990 yılında piyasaya çıkan 3D Max programı, her türlü üç boyutlu modelin tasarlanması ve hareketli animasyonların hazırlanması için kullanılır. 3D Max, dünyanın en çok kullanılan üç boyutlu modelleme ve animasyon programıdır.

3D Max programının en ayırt edici özelliği, programla animasyon ve efekt hazırlanabilmesidir. Solidworks ya da Autocad gibi programlarla yapılan üç boyutlu modellemeler, bu programla canlandırılabilir. Bu yüzden program, film endüstrisinde, film ve animasyon efektlerinin hazırlanması; oyunlarda karakterin ve çevrenin modellenmesinde kullanılır.

Programın Character Studio özelliği sayesinde, yaratılan karakterler, canlı birinin hareketlerini birebir taklit edebilirler.

Program oldukça detaylıdır. Bu yüzden, genelde her bir aşaması farklı bir profesyonel tarafından kullanılır.

Sıkça Sorulan Sorular

3D Max programı, sinema, dizi, simülasyon, çizgi film, tv reklamları, oyunlar, animasyon filmleri, mimari, iç mimari, endüstriyel tasarım alanlarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu yüzden, sinema, televizyon, reklamcılık alanlarında çalışanlar, sosyal medya uzmanları, endüstriyel tasarımcılar, mimar, iç mimar ve peyzaj mimarları, grafikerler, inşaat ve makine mühendisleri, tekniker ve teknisyenler ve herhangi bir nedenle tasarım ve canlandırma yapan herkes bu eğitime katılabilir.
Bu eğitimi alanlar, sinema ve televizyonda film ve animasyon efektleri hazırlayabilecek, bilgisayar oyunlarında karakter ve çevre yaratıp, her türlü modeli animasyon olarak canlandırabilecek seviyeye gelirler. Ayrıca 3D Max programı ile bina iç ve dış çizimleri, mutfak ya da stant modellemeleri gibi dekorasyon ve mimarlıkla ilgili modellemeler yapılabilir.
3D Max bilenler, üç boyutlu görselleştirme ile ilgili pek çok işte çalışabilirler. Tasarımcı, grafiker, teknik ressam, teknisyen, proje tasarım uzmanı, proje yetkilisi, fuar stant tasarımcısı, sanal gerçeklik tasarım uzmanı, film yapımcısı, görsel efekt uzmanı, oyun geliştiricisi, televizyon, bilgisayar, reklamcılık gibi alanlarda teknik eleman olarak çalışmaları mümkündür. Ayrıca özellikle, mimar, iç mimar, peyzaj mimarı, mühendis gibi meslek sahibi kişilerin de mesleklerinde programı kullanmaları bir gereklilik haline gelmiştir.
1.ADIM: Sahne tanımlanması ve görüntü alanları, görüntü alanlarının düzenlenmesi, AUTOCAD transfer, merge ve import tanımlanması 2.ADIM: Menülerin tanıtımı ve 3 boyutlu objelerin çizimi ile iki boyutlu çizgilerin tanımlanması 3.ADIM: Toolbarların kullanımı 4.ADIM: Standart ve özel ışıklar 5.ADIM: Materyalin tanımı, oluşturulması, materyal kaplama, efektler, özel etkiler 6.ADIM: Animasyon panelinin kullanımı ve özellikleri 7.ADIM: Kameralar ve kameralarla animasyon yapma 8.ADIM: Render Alma

İletişime Geçin