Solidworks Sistem Gereksinimleri 2021

Solidworks Sistem Gereksinimleri 2021

Teknik bölüm okuyanlar ya da teknik tasarım alanında kendisini geliştirmek isteyen kişiler zorunlu olarak Solidworks programına hakim olmalıdır. Solid programı ile beraber tüm kullanıcılar teknik tasarım alanında hızlı bir yükseliş elde ederler.

Kolay kullanımı ve anlaşılır tarzıyla Solidworks programı, teknik liselerde ve teknik üniversite bölümlerinde kullanılıyor. Belli başlı teknik tasarım firmalarında da Solidworks programı itina ile kullanılıyor.

Solidwork programını bilgisayarlarına yüklemek isteyen kişiler, programın sistem gereksinimlerini merak ediyorlar. Solidworks programı için son derece güçlü bir bilgisayara ihtiyaç duyulmaz. Hemen hemen her türlü bilgisayar, programın rahat bir şekilde çalışmasını sağlar. Ancak 2021 versiyonu için uygun bir bilgisayara ihtiyaç duyulur.

SolidWorks 2021 Gereksinimleri

Programın 2021 versiyonunu yüklemek isteyen kişilerin, bazı sistem gereksinimlerini karşılaması gerekiyor. Eğer sistem gereksinimlerini tam karşılanmazsa program çalışmaz ya da oldukça yavaş bir şekilde çalışır.

SolidWorks 2021 sürümü için sistem gereksinimleri şu şekildedir;

  • İşlemci: 3 GHz ya da daha yüksek işlemci hızı
  • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
  • Bellek: 32GB-64GB
  • Sabit Sürücü: Solid State Drive (En az 20 GB boş alan gerekir)
  • Grafik Kartı: Optimum

2021 sürümü için sistem gereksinimleri bu şekilde sıralanıyor. Bu gereksinimler karşılanmadığı taktirde program çalışmaz veya hata vererek yavaş bir şekilde çalışır. Programın en iyi şekilde çalışması için bu gereksinimlerin karşılanması gerekiyor.

SolidWorks 2021 İçin Önerilen İşlemci

Solidworks programı hem Intel hem de AMD işlemcilerini destekleyerek çalışır ve bu işlemciler program için her zaman önerilir. Programın en iyi şekilde çalışması için işlemcinin oldukça hızlı olması gerekiyor. Bu sebepten dolayı işlemcinin oldukça güçlü olması gerekiyor ve önerilen işlemciler genel olarak 'hızlı işlemci' şeklinde oluyor.

SolidWorks 2021 RAM Önerisi

Solidworks programının aktif bir şekilde çalışması için RAM, son derece önemlidir. RAM ne kadar güçlü ise program o kadar güzel çalışır.

Solidworks programının çalışması için gereken RAM en az 16 GB şeklindedir. Ancak kesintisiz ve aktif bir şekilde Solidworks programını kullanmak isteyen kişilerin RAM miktarı önerileri 32 GB olmak şeklinde oluyor. 

İletişime Geçin