Solidworks Mesleki Uzmanlık Kursu Karşıyaka - Emin Kariyer | İzmir Kariyer Kursları

Solidworks Mesleki Uzmanlık Kursu Karşıyaka

Solidworks Mesleki Uzmanlık Kursu Karşıyaka

Solidworks özellikle mühendislik ve mimarlık sektörlerinde kullanılan, basit ama etkili 2D ve 3D katı modeller ortaya çıkarma yazılımıdır. CAD yazılımı olarak geçer ancak diğer CAD yazılımlarına nazaran kendine has bir ekosisteme sahiptir. Bunu kolay kullanımı ile sağlamaktadır. Temelde Windows işletim sisteminin kullanıldığı Solidwords ilk 3D modelleme olma özelliğine de sahiptir. Meslek hayatında rakiplerinden 1-0 önde olmak isteyen kişiler Solidwords eğitimi almalıdır.

Solidworks Mesleki Uzmanlık Kursunun İçeriği

Solidworks mesleki uzmanlık kursu farklı bir çalışma sistemine sahiptir. Programın başlatılması ve arayüzün kullanılması için tüm ayrıntılarının bilinmesi gerekir. Daha önce hiç Solidworks kullanmamış bir kişi de bu eğitimi alabilir. Çünkü tüm eğitim sıfırdan başlamaktadır. Bu nedenle herhangi bir bilgiye sahip olmak da şart değildir. Ancak eğitime katılan kişinin AutoCad biliyor olması onun için avantaj olacaktır. Fakat bilmemek eğitime engel değildir.

Eğitimin içeriğinde;

  • Solidworks’e Giriş Arayüz Tanıtımı Sayfa Açma, Kapama Kaydetme Çizim Komutları Unsur ve Çizim Tanıtımı Uygulamalar
  • Akıllı Ölçülendirme Extrüzyon ile Katı Oluşturmak Extrüzyon ile Kesme Uygulamalar
  • Döndürerek Katı Oluşturma Döndürerek Kesme Doğrusal Çoğaltma Dairesel Çoğaltma Uygulamalar
  • Süpürerek Katı Oluşturma Süpürerek Kesme Kabuk Uygulamalar
  • Loft ile Katı/Kesme Sınır ile Katı Draft Feder Aynalama Referans Geometri Uygulamalar
  • Hole Wizard Kozmetik Diş Açma Sar Kubbe Uygulamalar
  • Yüzey Komutları Uygulamalar
  • Render Photoview 360 Kaplama Edrawings 3d Adobe Kaydetme Uygulamalar
  • Konfigürasyon Tasarım Tablosu Borulama-Kablolama Uygulamalar
  • Analiz Simülasyon UygulamalarBu kavramlar ilk haftadan öğrenilebilecek şeylerdir.

Daha sonrasında Solidworks'un temelini oluşturan kavramlara geçilir. Katı modelleme mantığının anlaşılması bu kursun en önemli noktalarından biridir. Eğitimde farklı teknikler kullanarak katı modelleme oluşturma öğretilir.

Montaj Dersleri

Solidworks kursundaki önemli aşamalardan biri montaj modellemesidir. Montaj ağırlığının anlatılması, montaj sayfasının oluşturulması, montaj sayfasına parça ekleme, montaj parçalarının döndürülmesi ve montaj parçalarının şeffaflaştırılması şeklinde farklı kavramlar öğretilir. Daha sonra patlatma yolları çizilir. Bu şekilde montaj bileşenlerinin animasyonu hazırlanabilir.

Teknik Resim

Solidworks eğitiminde teknik resim de oldukça önemlidir. Programda teknik resim mantığı anlatılır. Bu aşamada teknik resim dokümanları anlatılır, resim kağıtlarının özellikleri belirtilir. Ardından görünüşlerin çıkartılması, taşınması ve hizalanması aşamasına geçilir. Montajdan kesit alınması ve tarama çizgilerinin oluşturulması da eğitimde anlatılır.

Başarı Sertifikası

Eğitimi başarıyla tamamlayan, tüm dersleri katılan ve dönem sonu sınavını da geçen öğrencilere başarı sertifikası verilir. Bu sertifika ISO 9001 onaylı olmalıdır. Bu sayede tüm resmi ve özel kurumlara geçerli olabilir. Slodworks kursu hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için Karşıya ofisimizi ziyaret edebilir veya bizi arayabilirsiniz.

İletişime Geçin