Bilgisayar İşletmenliği Eğitiminin Size Katacakları

Bilgisayar İşletmenliği Eğitiminin Size Katacakları

MEB onaylı bilgisayar işletmenliği sertifikasına sahip olmak iş hayatında birçok alanda ve hatta resmi kurumlarda bireylerin ön plana çıkmasını sağlayan önemli bir unsurdur. Eğitim programı kapsamınsa temel düzeyde bilgisayar ve bilgisayar programlarının kullanımı yer alır. Ofis programlarının verimli kullanımı, internet ve ağ eğitimi ve bilgisayar donanım bilgisi temel olarak eğitim programı boyunca elde edilecek kazanımlardır.

Bilgisayar işletmeni kurs programını tamamlayan kişiler bilgisayar işletmeni olurlar. Bilgisayardaki işleri ve işlemleri yürütecek bilgi, beceri ve eğitime sahip olacağınız kurs programı kapsamında kursiyerlerin bilgisayar kullanma bilgilerini geliştireceklerdir.

Bilgisayar İşletmenliği Eğitimi Amacı ve Hedefleri

Genel bilgisayar kullanımının öğretilmesi ve mevcut bilgilerin ilerletilmesi hedefiyle bilgisayar işletmenliği eğitim programı özel eğitim merkezimiz tarafından verilmektedir. Eğitim programının temel hedefi ve amacı ise donanımdan başlayarak ofis programları ve internet – ağ kullanımlarına kadar temel düzeyde bilgisayar kullanım bilgisine sahip olunmasıdır.

 • Donanım,
 • MS Ofis programları,
 • Ağ ve internet kullanım bilgisi.

Olmak üzere temel üç ana başlık altında eğitim programı kapsamında birçok farklı konuda katılımcılar için bilgisayar eğitimi verilmektedir. Özel veya resmi kurumlarda iş hayatına atılacak kişilerden MEB onaylı bilgisayar işletmenliği sertifikası yaygın olarak istenmektedir. Eğitim merkezimiz tarafından verilen kurs sonunda katılımcılar bilgisayar işletmeni olarak hayatlarına devam ederler.

Kimler Bilgisayar İşletmenliği Eğitimine Katılabilir?

Bilgisayar işletmenliği kurusuna herkes katılabilir. İş hayatında veya gündelik hayatında bilgisayar kullanımı öğrenmek isteyen veya mevcut bilgilerini ilerletmek isteyen kişiler eğitim alabilir. Raporlama, makale yazımı, sunum programlarının kullanımı ve internet araçlarının verimli kullanımı gibi konularda becerilerin kazandırılacağı kurs boyunca ayrıca donanımsal özellikler de katılımcılara aktarılır.

Günümüzde iş yaşamında donanımlı olmak ve özellikle bilgisayar kullanımı konusunda yeterliliğe sahip olmak son derece önemlidir. İş yaşamında yükselmek, işe kabul süreçlerinde tercih edilen kişi olmak ve günlük hayatta bilgisayarı verimli kullanmak için bilgisayar işletmenliği eğitim programlarına katılım sağlanması tavsiye edilir. Özel eğitim kursumuz ile tüm bu yetenekleri ve becerileri kazanabilirsiniz.

Bilgisayar İşletmenliği Eğitiminin İçeriği Nedir?

Bilgisayar işletmenliği eğitim programı kapsamında temel üç ana başlık altında birçok detaylı eğitimler verilmektedir. Eğitim programı kapsamında:

 • Microsoft Windows işletim sistemi kullanımı hakkında temel bilgiler,
 • MS ofis programları başlangıç ve orta düzey kullanımları,
 • Ağ ve internet kullanım bilgisi,
 • Bilgisayar donanımı temel bilgisi vb.

Eğitimler verilmektedir. Söz konusu eğitim kapsamında MS Ofis programları arasında yer alan Word, Excel, PowerPoint, Outlook vb. programların temel düzeyde ve verimli biçimde kullanımı öğretilir. Bu programlar üzerinden bilgi ve becerilerini geliştirmek isteyenlerin ileri ofis programları eğitimlerimize katılmaları önerilmektedir.

MEB Onaylı Bilgisayar İşletmenliği Eğitim Programı

Milli Eğitim Bakanlığı onayı olmayan kuruluşlar tarafından verilecek bilgisayar işletmenliği sertifikaları ve eğitimleri geçerli olmayacaktır. Bu nedenle MEB onayına sahip eğitim merkezimizin eğitim programlarına katılarak bilgisayar işletmenliği konusunda uygulamalı olarak eğitim alabilirsiniz. Bilgisayar işletmenliği eğitim programı kapsamında katılımcılara:

 • Bilgisayar donanımı ve yazılımları hakkında temel bilgiler,
 • Ayarlar ve denetim masası özellikleri,
 • Ofis programlarında sayfa düzeni, tablo oluşturma ve düzenleme,
 • Grafiklerle çalışma, veri girişi yapma, sayfa biçimlendirme,
 • Sunu dosyası ve slayt hazırlama,
 • E–posta alma ve gönderme, görev tanımlama ve randevu oluşturma,
 • Ağa bağlanma,
 • Web tarayıcıları üzerinden gezinti,
 • Arama motorları bilgisi vb.

Temel yetenekler kazandırılmaktadır. Bu yetenekler sayesinde hem günlük hayatta hem de iş hayatında kişilerin bilgisayar kullanımı konusunda temel yeterliliklere sahip olduğu belgelenebilir.

İletişime Geçin