Archicad Programı Nedir? Ne İşe Yarar?

Archicad Programı Nedir? Ne İşe Yarar?

Archicad, mimarlıkla ilgili bir dizayn programı olarak tanımlanabilmektedir. Archicad; kullanan kişilere kusursuz bir mimari tasarım ve ilave yaratıcılık becerisi sağlamaktadır. Gitgide daha fazla ilerleyerek; dizaynı merkeze alma, saptırımları idare etme, tasarı seçeneklerini istimara etme, teşriki mesai yapma ve eş güdümleme gibi hususlarda muvaffakiyetli olmalarına müzahir olmaktadır.

Archicad programından faydalanmak kişiye pek çok bakımdan kullanışlılık sağlamakta ve vakit kazandırmaktadır. Archicad programı; iş gidişatı prosesine ayrı bir yaklaşım sunmaktadır. Projeler ve çizimlerde kesinlik ve rantabilite sağlarken dizaynın üstünde daha yoğun kontrol sağlamaktadır. Bu araçtan dizaynı eksiksiz olarak tasvir etmek için gereken tüm verilerin çıkartılması olanaklıdır.

Archicad Programı Ne İşe Yaramaktadır? 

Archicad programı; bir mimari dizayn ve çizim programıdır. Bu program aracılığıyla eksiksiz bir proje, cepheler ve maktalar, tatbik ve mimari ayrıntıları, kapı, pencere ve tekmil projeleri, animasyonlar, farazi realite tasarımları ve görsel sunumlar kullanılabilmektedir. Böylece daimi olarak bu projeler defalarca resmetmeye gerek kalmadan Archicad programı ile belgelenebilmektedir. Belgelerin tamamiyetini muhafaza eden Archicad yazılımı, plan üstünde farklılık yapılmasına olanak vermektedir.

Archicad Programının Özellikleri Nelerdir?

Archicad’ın pencereler, kolonlar, kapılar ve benzeri akıllı yapı unsurları etraflarını algılamakta ve buna göre reaksiyon vermektedirler. Bu nitelik, işleri süratlendirmenin ve proje idaresini kolaylaştırmanın yanı sıra sadece çizim değil, aynı zamanda dizayn yapmaya da imkan vermektedir.

  • Archicad programı, modeli 3 boyutlu tezahürde dizayn etme ve tertip etme, dizaynı denetlemek için aktüel vakitli olarak dolaşma ve alıcılar ile interaktif dizayn oturumları yapma hususlarında imkan tanımaktadır.
  • Archicad programının sunum vasıtalarının uygulanması son derece basittir.
  • Başarılı neticeler almak adına farazi realite sunumları ve animasyonları direkt olarak Archicad üzerinde üretilebilmektedir.
  • Yapı işleri sertifikaları, belge ve klasörleri kendiliğinden Virtual Building numunesinden elde edilmektedir. +İnteraktif malzeme listesi ve eleman programları süratli bir biçimde üretilebilmektedir. Bunlar daima bina numunesinin halihazırdaki durumunu yansıtmaktadır.

Birtakım değişik menşelerden gelen donanımları birçok yazıcı ve çizicilerden yararlanarak projeyi tertipleme şansı, sayfa tertibi kitabı niteliği ile tanınmaktadır.

 

İletişime Geçin